• آدرس فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه 6 واحد 30
تلفن تماس :  026-34091715

جراحی مدرن آب مروارید

عنوان

انواع مختلفی از جراحی های آب مروارید وجود دارد. تکنیک های استفاده شده در آب مروارید به بسیاری از عوامل، از جمله سلامت چشم تحت جراحی، تجهیزات مورد استفاده و تخصص جراح بستگی دارد.
در ایالات متحده و کشورهای توسعه یافته، شایعترین نوع جراحی آب مروارید phacoemulsification (یا phaco) میباشد که با لنز داخل چشمی (IOL) همخوانی دارد.

نوعی تکنولوژی جدید و شگفت انگیز در جراحی آب مروارید توسط لیزر است که سطح بالایی از دقت بینایی را برای مراحل خاص در طول جراحی آب مروارید فراهم می نماید.

 

این روش نیاز به یک برش بسیار کوچک دارد و در پایان جراحی از هیچ نوع بخیه ای استفاده نمیشود. همچنین از ابزاری دستی برای دسترسی به آب مروارید استفاده می شود ، سپس آب مروارید با انرژی مافوق صوت شکسته و در قطعات کوچک توسط مکش ملایم از چشم جدا میگردد.
بعد از این مرحله از یک اپلیکاتور مخصوص برای قرار دادن IOL استفاده می شود. جراح موقعیت IOL را در همان محل که در آن لنز طبیعی (مستقر در پشت مردمک) قرار دارد ، جایگزین مینماید.
این روش به کمک لیزر در جراحی آب مروارید نیز انجام میشود که لیزر LACS یا جراحی آب مروارید مدرن نیز نامیده می شود، در این روش فیکو مورد استفاده در آب مروارید استاندارد میباشد.
در جراحی لیزر آب مروارید ، تعدادی از مراحل به طور سنتی با ابزار جراحی دستی انجام می گیرد و از کامپیوتر در کنترل لیزر در سرعت بالا جهت دقت بیشتر استفاده میگردد. این مراحل عبارتند از: برش های اولیه در چشم؛ ایجاد یک برش در لنز برای دسترسی به آب مروارید و قطعه قطعه شدن لنز کدر قبل از حذف آن از چشم.
برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف جراحی آب مروارید ، روش ها و تکنیک هایی که برای نیازهای شما مفید هستند، در طول معاینه چشم و قبل از جراحی ، از پزشک سوال نمایید و مشورت بگیرید.

X